بدون دسته بندی

روش هایفوتراپی موثر در جوانسازی پوست

یکی از جدیدترین متدهای درمانی روز دنیا که جایگزین روش های تهاجمی نظیر جراحی شده، هایفوتراپی یا همان هایفو نام دارد.

روش هایفوتراپی به عمده برا جوانسازی و لیفت پوست به کار گرفته می شود و در این مقاله قصد داریم تا به صورت مختصر و مفید، اطلاعاتی را در خصوص درمان با شیوه هایفوتراپی برای شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ تا پایان این متن با ما همراه باشید.

روش هایفوتراپی

منظور از هایفوتراپی چیست؟

پوست صورت و بدن انسان بر اثر گذشت زمان و بنا به دلایل متعدد از جمله استرس، بالا رفتن سن و … ممکن است که دچار مشکلات مختلف از قبیل شل شدگی، افتادگی و چین و چروک های پوستی شود. 

امروزه متخصصین حوزه زیبایی برای درمان هر یک از این مشکلات به سراغ متدهای درمانی موثری رفته اند که جراحی لیفتینگ تنها یکی از آن به حساب می آید.

این روش تهاجمی علی رغم تاثیر بسزای خود در رفع مشکلات افتادگی و چین و چروک های پوستی با عوارض جانبی متعددی نیز همراه بوده و دوره نقاهت بعد از درمان نیز به دلیل جای بخیه جراحی طولانی مدت خواهد بود.

 از همین رو، یکی از تکنیک های درمانی نوین و موثر روز دنیا که به نوعی آن را می توان جایگزین روش های تهاجمی جراحی لیفت پوست نمود، روش هایفوتراپی است.

در این شیوه درمانی از دستگاه مخصوص و پیشرفته به نام هایفو اولترافورمر کمک گرفته می شود که بر اثر تابش امواج اولتراسونیک به صورت متمرکز و با طول موج های متغیر بر سطح پوست به رفع افتادگی و بهبود چین و چروک های آن منجر گردیده و قدرت نفوذ اشعه این دستگاه بیشتر از دستگاه آر اف و لیزر ها می باشد. 

بواقع این شیوه غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت کاربرد داشته و آن را به نوعی جایگزین لیفت معرفی می کنند. بواقع این شیوه غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت کاربرد داشته و آن را به نوعی جایگزین لیفت معرفی می کنند.

 مزایای روش هایفوتراپی 

روش هایفوتراپی در مقایسه با تکنیک جراحی لیفتینگ از مزایای بیشتری برخوردار بوده و دیگر شاهد مشکلاتی از قبیل جای بخیه، عفونت و خونریزی و … نخواهیم بود.

به عبارت دیگر، امواج دستگاه هایفو در این روش به لایه اصلی موثر در لیفتینگ یا SMAS نفوذ پیدا پیدا کرده و بدون نیاز به هیچگونه جراحی می توان شاهد تاثیر شگرف آن بر کاهش مساحت و همچنین جمع شدن ماهیچه های ناحیه هدف از اعماق لایه های زیرین پوست تحت تاثیر حرارت نقطه ای ایجاد شده به وسیله دستگاه باشیم.

کلینیک هایفوتراپی در شمال تهران + معرفی کلینیک سابرینا

در یک دسته بندی کلی، بخشی از مهمترین مزایای روش هایفوتراپی را برای جوانسازی پوست میتوان به صورت موارد ذیل مطرح نمود :

 • بهبود چین و چروک های پوستی در ناحیه صورت، گردن و  دکلته
 • جلوگیری از شل شدگی و تعویق روند پیری پوست
 • لیفت صورت با هایفوتراپی و سفت کردن پوست
 • بالا بردن ابروها و پلک ها
 • بهبود قابلیت ارتجاعی
 • صاف و نرم شدن پوست
 • و …

روش هایفوتراپی

تعداد جلسات درمانی و میزان تاثیرگذاری هایفوتراپی 

تعداد جلسات مورد نیاز برای مشاهده تاثیر روش غیر تهاجمی هایفوتراپی با توجه به وسعت ناحیه هدف، متغیر بوده و  پزشک متخصص بعد از جلسه اول درمان تشخیص می دهد که فرد برای تکمیل روند بهبودی خود به جلسات بیشتری نیاز دارد یا خیر؟

دقت داشته باشید که مدت اثرگذاری و ماندگاری هایفوتراپی بر اساس شواهد موجود معمولا تا 3 ماه به طول خواهد انجامید و برای حفظ تاثیر آن باید حدود 1 یا 2 بار در سال برای مجدد برای این کار اقدام نمود.

درد و عوارض ناشی از روش هایفوتراپی 

همانطور که اشاره شد، روش هایفوتراپی در مقایسه با تکنیک جراحی برای لیفت و جوانسازی پوست هیچگونه مشکلی را برای فرد به همراه نخواهد داشت و تنها به هنگام تابش اشعه دستگاه به سطح پوست ممکن است که فرد کمی سوزش و گرما را احساس کند.

درد ناشی از انجام هایفوتراپی به هیچ وجه دردناک و غیرتحمل نبوده و حتی برای حس نکردن همین درد اندک نیز می توان موضع مورد نظر را قبل از شروع فرایند انجام کار با کمک کرم های مخصوص بی حس نمود.

همچنین استفاده از ژل اولتراسوند در روند بهبودی ناحیه تحت درمان و رفع قرمزی و التهاب پوست آن ناحیه بعد از روش هایفوتراپی توصیه می شود.

عوارض جانبی ناشی از این متد درمانی نظیر قرمزی، کبودی، التهاب و … در کمتر از یک هفته از بین رفته و حتی انجام فعالیت های روزانه بعد از هایفوتراپی بدون هیچ گونه مشکلی برای فرد امکان پذیر است.

روش هایفوتراپی

مراقبت های قبل و بعد از انجام هایفوتراپی

درمان با روش هایفوتراپی مانند دیگر روش های موثر در حوزه زیبایی پوست نیازمند توجه به یکسری اصول و نکات مراقبتی است که از جمله نکات مهم مراقبتی بعد از مراجعه شخص به کلینیک هایفوتراپی توسط پزشک به او توصیه می شود، شامل موارد مطرح شده در قسمت ذیل می باشند :

 • پرهیز از مصرف داروهایی که حاوی Retin-A، سالیسیلیک اسید یا گلیکولیک اسید حداقل دو هفته قبل از هایفوتراپی
 • عدم تحریک پوست قبل از هایفوتراپی
 • بهبود التهاب و تورم پوست بعد از هایفوتراپی با کمک کمپرس آب یخ و دوش آب سرد
 • عدم ماساژ  پوست صورت و گردن بعد از هایفوتراپی
 • استفاده از مرطوب کننده و ضدآفتاب
 • پرهیز از استفاده لوازم آرایشی و دوری از حرارت و گرما به مدت 48 ساعت بعد از انجام هایفوتراپی
 • و …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا